تفاهم‌نامه چهارجانبه با هدف توسعه و رونق گردشگری سلامت در یزد بین اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یزد، دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، اتاق بازرگانی و شرکت تجار امین منعقد شد.

به‌گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد و بنابراعلام روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد، با توجه به سند چشم‌انداز استان یزد به نام یزد نوین و به استناد برنامه تحولی استان یزد (۱۴۰۵-۱۴۰۲) در حوزه جذب گردشگران خارجی بخش گردشگری سلامت (پزشکی – تندرستی – طبیعت درمانی) و ظرفیت بالای درمانی و گردشگری استان یزد این تفاهم‌نامه با حضور مدیران ارشد دستگاه‌های مذکور منعقد شد.

موضوع این تفاهم‌نامه ارائه خدمات مشاوره، آموزشی و افزایش جذب گردشگران در بخش گردشگری سلامت استان یزد است.

در نشست امضای این تفاهم‌نامه، مقرر شد هر مجموعه نمایندگان خود را معرفی کند تا طی نشست‌های آتی، زمینه اجرایی شدن مفاد آن فراهم شود.

همه طرفین این تفاهم‌نامه موافقت کردند که نسبت به حضور فعالان حوزه گردشگری سلامت در نمایشگاه‌های بین‌المللی تخصصی این بخش درکشور‌های هدف برنامه‌ریزی و همکاری لازم را داشته باشند.

استقرار پزشکان علاقه‌مند در کشور‌های مقصد، تریاژ بیماران، فراهم کردن تسهیلات لازم جهت انتقال بیمار و دریافت خدمت موردنیاز در مراکز درمانی دارای مجوز پذیرش بیمار بین‌الملل (IPD) استان یزد از اهداف مهم انعقاد این تفاهم‌نامه بود.

عقد این تفاهم‌نامه نتیجه برنامه‌های “توسعه‌ی زنجیره ارزش”، پیرو شرکت در نمایشگاه بین‌المللی اکسپو تهران است.